Konec nudnému plánování v Chodově.

5. 6. 2021/Články
Konec nudnému plánování v Chodově.

Chodov chce nabídnout svým lidem možnost podílet se na budoucnosti města. Chce to udělat netradičně - interaktivně, zábavnou formou. Kdo bude chtít, zapojí se do jindy nudného strategického plánu, kvůli němuž musel dříve navštěvovat zastupitelstva či jinak se zatěžovat administrativou.

Nová platforma MujChodov.cz umožní lidem nejen zapojit se aktivně do věcí budoucích, ale také vidět, jaký názor mají ostatní Chodováci.

Autoři projektu tím zároveň zahájili sérii debat, při nichž mají zaznívat podněty a návrhy k tomuto důležitému rozvojovému dokumentu.

Centrálním místem MujChodov.cz je interaktivní mapa, na níž mohou obyvatelé po přihlášení umisťovat své vlastní projekty s příslušným komentářem a popřípadě i fotografiemi.

Hlavní výhodou nového řešení je přehlednost a transparentnost. Cílem je interaktivním a zábavným způsobem ukázat, jak bude Chodov vypadat v budoucnu a jaké jsou představy jeho obyvatel. „Chceme, aby se obyvatelům Chodova ve městě příjemně žilo, proto jsme chtěli, aby měli co nejjednodušší přístup k informacím, které se jich přímo dotýkají. Zároveň jsme hledali moderní řešení pro 21. století,“ uvedl k projektu starosta města Patrik Pizinger.